PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 maja 2020

  1. Przypominamy, o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta. W związku z pandemią koronowirusa osoby, pozostające w domu, winny brać udział w najświętszej Ofierze poprzez media. Przeżywamy czas wielkanocny w którym należy skorzystać z sakramentu pokuty. Zachęcamy do spowiedzi każdego dnia rano i wieczorem podczas mszy i nabożeństw.
  2. W tym tygodniu patronować nam będą w czwartek św. Maciej apostoł, a w sobotę św. Andrzej Bobola patron Polski.
  3. Przygotowujemy się do setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, poprzez nowennę. Stulecie urodzin papieża Polaka uczcimy w naszym kościele poświęceniem ołtarza ku Jego czci
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę, 17 maja, o godz. 16.00 Msza św. z homilią dla dzieci komunijnych i ich rodziców, transmitowana przez stronę internetową parafii.
  6. Jutro, 11 maja, w godz. 8.00 – 13.00, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, komórki, itp.) Szczegóły znajdziemy na ulotkach. Sprzęt można składać na rondzie przy budynku Caritas za plebanią. Oczyśćmy nasze domy i w ten sposób pomagajmy misjom. 
  7. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki Niedziela i Gość.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać. 
  9. W tym tygodniu zmarli; Stanisława Zdobylak, Ryszard Chmaj i Janusz Tarczydło. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
  10. Słowo Życia: Życie jest dobrem, któremu miłość Boga nadaje sens i wartość (EV32).     
9 maja 2020|