PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 Marca 2020r.

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post: czas pogłębionej modlitwy; pracy nad sobą, wyrzeczeń i ofiary; czas uczynków miłosierdzia. Dziś o 16.30 zapraszamy na Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej a o 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali i zmianę tajemnic różańcowych. Gorzkie Żale z naszego kościoła transmitować będzie radio Fara.
 2. W piątki Wielkiego Postu, bierzmy liczny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i adoracji relikwii Krzyża Świętego; dzieci o godz. 16.30, młodzież o 20.00, dorosłych o 8.00; 15.15 i 17.30.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do regularnego czytania prasy katolickiej Niedzieli i Gościa. Dziś także możemy sięgnąć do miesięcznika Dobre Nowiny.
 4. We wtorek o 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Najśw. Serca Pana Jezusa, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, apo wieczornej Eucharystii spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów.
 6. W piątek i sobotę do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, a wieczorem po Mszy św. spotkanie Straży N.S.P.J.
 7. W I sobotę o 30 Msza św. i Różaniec Męski odmawiany na ulicach Miasta. Zapraszamy wszystkich panów na modlitwę w intencji Ojczyzny, rodzin i kobiet z okazji ich święta. Wieczorem o 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec pokutny. Módlmy się gorliwie, aby Bóg ustrzegł naszą Ojczyznę od epidemii koronawirusa.
 8. Królowa Szkaplerza Świętego z łańcuckiej Fary, to tytuł książki, która zawiera cenne artykuły z sympozjum organizowanego w 25 rocznicę koronacji. Publikacje można nabyć w kiosku przy kościele w cenie 15 zł.
 9. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: Oto wielka tajemnica wiary. Aby w Eucharystii coraz owocniej uczestniczyć, będziemy w niedziele 5 minut przed mszami, głosić krótkie katechezy pomagające lepiej rozumieć Najświętszą Ofiarę.
 10. W II niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce wspiera polskich misjonarzy; ofiarując im dar modlitwy, postu i wsparcia materialnego, poprzez ofiary składane do puszek.
 11. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ołtarz św. Jana Pawła w naszym kościele.
 12. W ostatnich tygodniach ministranci z naszej parafii odnieśli sukces na turniejach halowej piłki nożnej. Gratulujemy ministrantom młodszym, pierwszego i drugiego miejsca.
 13. W tym tygodniu zmarły; Elżbieta Bar i Elżbieta Bożek. Dobry Jezu …
 14. Słowo Życia: Nawracać się to adorować opuszczonego i wzgardzonego Jezusa (abp. A. Szal).
29 lutego 2020|