TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 15 grudnia 2019r.

 1. To już ostatni tydzień adwentu, zapraszamy na roraty, aby wyrazić tęsknotę za Bogiem i gotowość na spotkanie z Nim w wieczności. Jutro rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
 2. W domu parafialnym S. Łukasza rozprowadza poświęcone opłatki, a przy kościele Akcja Katolicka świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena minimalna świecy 6 zł.
 3. Zachęcamy do skorzystania z kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez Wspólnotę Perełki i Świetlicę Caritas. Kiermasz jest przygotowany w sali domu parafialnego.
 4. Kiermasz świąteczny odbywa się dziś także w Maneżu i jest połączony z konkursem i wystawą szopek bożonarodzeniowych.
 5. Miejski Dom Kultury w Łańcucie, Zespół Taneczny EKROL i Miasto Łańcut, zapraszają dziś o 17.00 na Koncert Dobroczynny „Świąteczne serca”, który jest zorganizowany w celu wsparcia wspólnoty „Perełki”.  Koncert poprzedzi kiermasz świąteczny w holu MDK o godz. 16:00. Zachęcamy do udziału.
 6. We wtorek o 18.45 zapraszamy na spotkanie biblijne.
 7. W najbliższą sobotę i przyszły poniedziałek odbędzie się spowiedź adwentowa w godzinach od 9.00 do 11.30 i od 14,30 do 18.00. Spowiedź na Kątach w sobotę od 14.30 do 16.00.
 8. Z racji zbliżających się świąt, w sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych, zgłoszonych w kancelarii.
 9. Zakończyliśmy rekolekcje adwentowe, poświęcone czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mamy nadzieję, że ich owocem będzie chętne przystąpienie wielu osób do Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, aby wynagradzać za brak miłości. W przyszłą niedzielę o 11.00 przyjęcie do Straży. Kto jeszcze nie wypełnił deklaracji prosimy o jej wypełnienie do czwartku i wrzucenie do skrzynki z napisem ofiara na kwiaty.
 10. Tygodniki Niedziela i Gość przekazują nam bogactwo treści i uświadamiają, że dojrzała i żywa wiara daje szczęście. Zachęcamy do czytania i refleksji.
 11. Informujemy, że tydzień temu nasi ministranci w kategorii do lat 10, uczestniczyli w Archidiecezjalnym turnieju halowej piłki nożnej o Puchar św. Mikołaja w Dukli i zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy.
 12. W tym tygodniu zmarł Mieczysław Kolek. Wieczne odpoczywanie …
 13. Słowo Życia: Odwagi! Nie bójcie się! Bądźcie cierpliwi i wytrwali bo Pan jest blisko.
14 grudnia 2019|