UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P. DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 8 grudnia 2019r.

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Wiesław Pietrzak, sercanin. Program rekolekcji jest zamieszczony na stronie internetowej parafii, został wydrukowany w Gaude Mater i jest wywieszony w gablotach. Nauki rekolekcyjne jutro i we wtorek o godz. 6.00, 8.00 i 18.00, w kościele filialnym na Kątach o 17.00. Kandydaci do bierzmowania (klasy VI, VII i VIII) włączają się w rekolekcje w poniedziałek o 18.00. Apelujemy o liczny udział w rekolekcjach, aby nasza wiara i miłość do Chrystusa wzrastała, bo w przeciwnym razie zamiera. Informujemy, że intencje mszalne, przyjęte na jutro i wtorek na godz. 7.30, zostaną odprawione o godz. 8.00.
 2. Druga Niedziela Adwentu to Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy kościele Akcja Katolicka zbiera ofiary dla katolików żyjących za wschodnią granicą Polski. Bóg zapłać za dar serca.
 3. W domu parafialnym S. Łukasza rozprowadza poświęcone opłatki i świece Caritas.
 4. Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, jutro 18.00 podejmiemy duchową adopcję dziecka poczętego. Formularze adopcji są wyłożone na ołtarzach bocznych. Zachęcamy do włączenia się w modlitewną krucjatę ochrony życia poczętego.
 5. W środę o 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VII.
 6. W czwartek spotkanie duszpasterskie nauczycieli u S. Boromeuszek, a w piątek Rycerzy Kolumba.
 7. W przyszłą niedziele o 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 8. Zapraszamy do czytania tygodnika Niedziela, który odpowiada na pytanie, dlaczego Europa odrzuca chrześcijańskie korzenie? Odpowiedzi udziela kard. Robert Sarah.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.
 10. Miejski Dom Kultury Łańcut, Zespół Taneczny EKROL oraz Miasto Łańcut, zapraszają na Koncert Dobroczynny „Świąteczne serca”, który odbędzie się 15 grudnia 2019 roku o 17:00 w MDK Łańcut. Koncert poprzedzi kiermasz świąteczny w holu MDK o godz. 16:00. Koncert zorganizowany jest w celu wsparcia wspólnoty „Perełki”, która skupia osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziny oraz wolontariuszy.
 11. W tym tygodniu zmarli Marek Klimczak i Anna Michno. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
 12. Słowo Życia: Matka Boża jest tak piękna, że kiedy się Ją raz zobaczyło, nie można się powstrzymać od pragnienia, żeby Ją znowu zobaczyć, nawet gdyby trzeba było umrzeć (św. Bernadetta).
7 grudnia 2019|