DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 wrzesień 2019

 1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu, a my w Łańcucie gościmy TV Trwam, która będzie transmitować, z naszej świątyni Mszę św. o godz. 13.00, z racji 670 rocznicy powstania naszej parafii. Chcemy podziękować Bogu, za wstawiennictwem Matki Bożej Szkaplerznej, za strumienie łask spływające na łańcucian w poprzednich pokoleniach, podziękować za fundatorów i dobroczyńców tej i wcześniejszych świątyń, oraz za wszystkich którzy tutaj przed Bogiem i Bogurodzicą otwierali swe serca i napełniali się światłem Ducha Świętego, a dziś jak mamy nadzieję, królują z Chrystusem. Niech dziękczynnie składane Bogu przez ręce Matki Najświętszej, wyprosi nam Jego błogosławieństwo i mocną wiarę.
 2. Dziś po południu o godz. 15.00 na boiskach Zespołu Szkół Technicznych, rozpocznie się piknik rodzinny, zwieńczony o 17.00 koncertem ewangelizacyjnym zespołu NiemaGotu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.
 3. Dziś w Kościele Polskim rozpoczynamy Tydzień Wychowania, pod hasłem: Zamieszkać razem z Jezusem. Zachęcamy do jego owocnego przeżycia, zainteresowania się problematyką wychowania i modlitwy za rodziców, katechetów, nauczycieli i wychowawców.
 4. W tygodniu wychowania o godz. 18.00, odbędą się msze św. dla kandydatów do bierzmowania, z naszej parafii i ich rodziców; w poniedziałek dla uczniów klas VI szkół, we wtorek dla klas VII i VIII.
 5. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Konferencji Episkopatu Polski i synodem naszej Archidiecezji, przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się w własnej parafii.
 6. W środę święto św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży. Wieczorem na mszę św. zapraszamy uczniów klas III, IV i V, wszystkich ministrantów, lektorów, scholę dziecięcą, Dziewczęcą służbę Maryjną, dziecięce i młodzieżowe róże różańcowe, młodzież skupioną w KSM i Oazie.
 7. W czwartek o 17.30 odbędą się warsztaty na temat uzależnień, a po wieczornej eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. W najbliższą sobotę do naszego Sanktuarium przybędzie Archidiecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia. Rozpoczęcie o godz. 10.00 a zakończenie ok. 15.00.
 9. Natomiast 28 września odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Krosna. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy, zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. Troszczmy się o własny rozwój duchowy i czytajmy prasę katolicką; Niedzielę i Gościa.
 11. W tym tygodniu zmarła Genowefa Trojniar. Dobry Jezu …
 12. Słowo Życia: Dzięki składajmy Jezusowi Chrystusowi, który wzywa nas do nawrócenia, bo pragnie nam okazać miłosierdzie.
14 września 2019|