Z miłości do Maryi

W niedzielę, 7 lipca, rozpoczęliśmy w naszej parafii nowennę przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Matka Boża Szkaplerzna jest obecna w naszym mieście już od 1670 roku, zaś niewiele później jej wizerunek został uznany za cudowny. Każdego roku – 16 lipca – czcimy ją szczególnie w dniu odpustu parafialnego, ale także przygotowując się wcześniej do tej uroczystości poprzez nowennę.

Niedzielne homilie, wprowadzające w nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej, głosił w naszej parafii o. Remigiusz z Niepokalanowa, który prowadził również sobotnie nabożeństwo fatimskie. W swoim słowie podkreślił niezwykłą miłość, z jaką Maryja wyprasza przed Jezusem sprawy, jakie przedstawiają jej ludzie. Przypomniał także orędzie związane z Cudownym Medalikiem i przywołał postać św. Maksymiliana, od którego możemy uczyć się zawierzenia Maryi.

 

Homilia o. Remigiusza:

8 lipca 2019|