XIV Niedziela zwykła – 7 lipca 2019

 1. Gościmy w naszej parafii O. Franciszkanów z Niepokalanowa, którzy idąc drogą św. Maksymiliana, głoszą cześć Niepokalanej. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże, prowadzenie wieczoru fatimskiego, a szczególnie za miłość do Matki Najświętszej i rozpalanie jej w naszych sercach.
 2. Witamy w naszej Parafii gości, którzy przyjechali do Łańcuta na Międzynarodowe Kursy Muzyczne. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy twórczego i pięknego pobytu.
 3. Dziś o 17.00 nabożeństwo różańcowe, zmiana tajemnic i rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej codziennie po mszy wieczornej, a w czwartek o 17.30. Zachęcamy do włączenia się w nowennę wszystkich, a szczególnie osoby, które przyjęły szkaplerz.
 5. Jutro w liturgii czcić będziemy św. Jana z Dukli – patrona naszej Archidiecezji, a w czwartek św. Benedykta patrona Europy.
 6. Każdy, kto odwiedza łańcucki cmentarz i modli się przy grobowcu zmarłych łańcuckich kapłanów, widzi że wymaga on gruntownego remontu. Pamięć o zmarłych kapłanach, domaga się jego przeprowadzenia; dlatego taca w przyszłą niedzielę, będzie przeznaczona na ten cel.
 7. Towarzystwo św. Brata Alberta w Łańcucie zwróciło się z prośbą o przeprowadzenie kwesty na rzecz kuchni, aby ona mogła dalej pełnić swą rolę. Zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę przy naszym kościele.
 8. Zapraszamy do czytania Niedzieli i Gościa. W tygodnikach warto zwrócić uwagę na artykuły: Czemu chrzcimy małe dzieci; Jak rozumieć popularną modlitwę ks. Dolindo, Jezu Ty się tym zajmij; oraz Pora na naszą odpowiedź, który wzywa do publicznego dawania świadectwa wiary w obronie najwyższych wartości.
 9. Ponadto zachęcamy do przeczytania oświadczenia Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich w sprawie narzucania ideologii LGBT, które jest zamieszczone na parafialnej stronie internetowej.
 10. W tym tygodniu zmarł Pelc Tadeusz. Wieczne odpoczywanie …
 11. Słowo Życia: W sercach waszych niech panuje pokój Chrystusowy; słowo Chrystusa niech w was mieszka (por. Kol 3, 15 – 16).
6 lipca 2019|