CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 23 grudnia 2018r.

  1. Dziś dziękujemy Bogu za przeprowadzoną renowację elewacji i otoczenia parafialnej świątyni. Naszemu dziękczynieniu przewodniczy pasterz naszej archidiecezji Ks. Abp Adam Szal. Doświadczyliśmy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa, podczas prowadzonych prac. Roboty przy naszej zabytkowej świątyni prowadziła firma AC Konserwacja Zabytków z Krakowa, której dziękujemy za ich podjęcie i wykonanie. Koszt całości inwestycji to 2 miliony 255 tysięcy zł., z tego z dotacji w ramach środków ochrony środowiska i dziedzictwa kulturalnego RPO 1 milion 917 tysięcy, 30 tysięcy z budżetu województwa podkarpackiego i ponad 300 tysięcy wkładu własnego. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło poprzez składane ofiary. Szczególne słowa uznania należą się osobą, które przygotowały projekt i prowadziły całą dokumentację. Podziękowanie kierujemy do Bankowi Spółdzielczemu w Łańcucie za udzielenie pożyczki, na korzystnych warunkach. W intencji wszystkich dobroczyńców, zostaje odprawiona dziś Msza św. przez Ks. Arcybiskupa. Informujemy, ze zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi, naszą świątynię należy chronić przed dużym ruchem samochodów, ze względu na jej położenie i liczne pęknięcia. W związku z tym, ruch samochodów wokół kościoła w najbliższym czasie zostanie ograniczony.
  2. Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Z racji wieczerzy wigilijnej nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Wieczerzę wigilijną należy rozpocząć odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa Chrystusa, następnie wspólna modlitwa, życzenia, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych i nie podajmy alkoholu. Na stole niech płonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pobłogosławione opłatki i świece Caritas są wyłożone przy ołtarzu św. Sebastiana i można je nabyć.
  3. W noc Bożego Narodzenia, pasterka w kościele filialnym na Kątach o godz. 22.00 i tradycyjnie o północy w kościele parafialnym. Msze św. w dzień Bożego Narodzenia i na św. Szczepana o godz. 6.30, 8.00, (9.00 na Kątach), 9.30, 11.00 i 13.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00.
  4. W czwartek patronować nam będzie św. Jan apostoł i ewangelista. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do licznego udziału, aby podziękować Maryi za strumienie Bożej łaski, które spłynęły na nas za Jej przyczyną w kończącym się roku. W piątek święto Młodzianków.
  5. W piątek rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy jest zamieszczony w Gaude Mater. Na dzień przed błogosławieństwem domu i rodziny, ministranci powiadomią mieszkańców.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Na mszach świętych małżonkowie będą mogli odnowić przysięgę małżeńską. Zapraszamy wszystkich małżonków, aby poprzez odnawianie przysięgi, pielęgnowali i rozwijali miłość małżeńską.
  7. Zapraszamy do czytania Niedzieli i Gościa oraz naszego miesięcznika Gaude Mater.
  8. W sklepiku przy kościele można nabyć śpiewnik kolęd i pastorałek, pomocny do kolędowania w rodzinie oraz parafialny kalendarz na rok 2019.
  9. W tym tygodniu zmarli: Mieczysław Sajdak, Helena Grad i Józef Florek. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  10. Słowo Życia: Odnów nas, Boże i daj nam zbawienie.
23 grudnia 2018|