SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 lipca 2018r.

 

  1. Zbliża się sierpień. Przez pamięć o wielkim poświęceniu naszych praojców w walce o wolność Ojczyzny, odpowiedzmy na apel Kościoła i z racji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, podejmijmy ofiarę stu dni abstynencji od napojów alkoholowych, aby mieć swój wkład w świętowanie Jubileuszu.
  2. W czwartek 2 sierpnia można uzyskać odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu. Każdy, kto w tym dniu pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wyrzeknie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o 16.30 indywidualna Godzina święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa a o 17.30 nieustanna nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. Z racji pierwszego piątku spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 16.00. W piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską z wyjątkiem ks. Wiktora. W I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.40.
  5. W sobotę nabożeństwo fatimskie; o godz. 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, procesja różańcowa zakończona apelem. Odpowiedzmy na apel Matki Bożej licznym udziałem.
  6. W przyszłą niedzielę, o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Prasa katolicka czeka. Zapraszamy do lektury Niedzieli i Gościa.
  8. W tym tygodniu patronować nam będą: we wtorek św. Ignacy z Loyoli – założyciel jezuitów, w środę św. Alfons Maria Liguori – założyciel redemptorystów, w sobotę św. Jan Maria Vianney patron proboszczów.
  9. W tym tygodniu, w naszej parafii zmarli: Małgorzata Guzek i Stanisław Korzeniowski, oraz w Rudzie Śląskiej Eryk Biela tato s. Łukaszy pracującej w kancelarii parafialnej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
  10. Słowo Życia: Postępujmy z całą pokorą, cichością i cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. (por. Ef 4, 1-2).
28 lipca 2018|