DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2018r.

  1. Druga niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami, postem i ofiarami wspieramy polskich misjonarzy, którzy dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie niosą na krańce ziemi. W naszej parafii gościmy ks. Józefa Gwóźdź werbistę, który pracował w Meksyku, Nikaragui a obecnie w Panamie. Misjonarze często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dziś misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła. Akcji Katolickiej i Kołu Misyjnemu dziękujemy za zorganizowanie pomocy dla misjonarzy.
  2. W Wielkim Poście wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, ochotnym sercem podejmujmy trud dobrowolnych umartwień; powstrzymujmy się od głośnych rozrywek, od napojów alkoholowych, od wszelkiej nieuczciwości. Róbmy dobre postanowienia. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Rodzice niech z większą starannością dbają o religijne wychowanie dzieci. Zapraszamy dziś o 16.30 na Dróżki do Matki Bożej i o 17.00 na Gorzkie Żale. W piątki starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie drogi krzyżowej.
  3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo uwielbienia. Po Eucharystii spotkanie Dzieła Biblijnego w domu parafialnym.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, Msza św. i spotkanie Apostolstwa Modlitwy za Kapłanów. W pierwszy piątek do południa odwiedziny chorych.
  5. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej, Duszpasterska Rada Parafialna, zaprasza grupy parafialne i wszystkich chętnychna adorację Najśw. Sakramentu i modlitwę w intencji naszej parafii.
  6. W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy Świętej, wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i adoracja Najśw. Sakramentu.
  7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa.
  8. Klub Honorowych Dawców Krwi w Łańcucie, z racji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, organizuje 3 marca (w sobotę), akcję krwiodawczą w godz. 9.00 – 12.00 na dworcu Centrum Komunikacyjnego, przy ul. Kościuszki.
  9. Słowo Życia: Weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii …(2 Tym 1,8).
24 lutego 2018|