CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 stycznia 2018r

 1. Dziś swe imieniny obchodzi Ks. Tomasz. Solenizantowi życzymy obfitości łaski Bożej w posłudze kapłańskiej i polecamy Go Waszej modlitwie. O godz. 16.00 spotkanie Rycerzy Kolumba.
 2. We wtorek o 18.00 Msza św. i nabożeństwo uwielbienia.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w polskiej tradycji, świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.15, 18.00 i w kościele filialnym na Kątach o 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przynosimy świece, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały o Jezusie Chrystusie – Światłości Świata.
 5. Święto Ofiarowania Pańskiego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby zakonne. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory klauzurowe – S. Benedyktynki w Jarosławiu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, Msza św. i spotkanie Apostolstwa Modlitwy za Kapłanów. W pierwszy piątek miesiąca do południa odwiedziny chorych.
 7. W pierwsze piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej,Duszpasterska Rada Parafialna, zaprasza grupy parafialne i wszystkich chętnychna adorację Najśw. Sakramentu i modlitwę w intencji naszej parafii. Poprzez comiesięczną, godziną adorację, chcemy omadlać wszystkie sprawy, problemy naszej wspólnoty. Przez modlitwę w różnych naszych intencjach, pragniemy troczyć się o siebie i uczyć odpowiedzialności za innych, w myśl słów św. Pawła brzemiona jedni drugich brzemiona noście (Ga 6,2). Zachęcamy do licznego udziału.
 8. W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy Świętej, wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i adoracja Najśw. Sakramentu. W sobotę z racji św. Błażeja na mszach porannych i wieczornej błogosławieństwo jabłek.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Tygodnik Niedziela w związku ze 100 leciem urodzin bpa I. Tokarczuka przypomina nam sylwetkę wielkiego Pasterza. Gość niedzielny odpowiada na pytanie: jakie jest lekarstwo na postoświeceniową pustkę i etyczny chaos? Zapraszamy do lektury.
 11. W tym tygodniu zmarła Józefa Kulka. Dobry Jezu …
 12. Słowo Życia: Godnie i z upodobaniem trwajmy przy Panu (1 Kor 7,35).
27 stycznia 2018|