TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 listopada 2017
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym, jest to okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji, jak również za prześladowców. Krew niewinnych rozlewa się na całym Bliskim Wschodzie. Chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji. Żyją w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt z watem 2, 46 zł.), wspierasz potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. SMS-y możemy wysyłać do 31.03.2018 r. Dzisiejsza taca w połowie jest przeznaczona na ten cel. Bóg zapłać za dar serca.

2. Dziś o 16.30 zapraszamy do naszego kościoła rodziny, które rok temu przyjmowały młodych Gabończyków w swych domach w ramach ŚDM i wszystkich chętnych, aby zobaczyć prezentację multimedialną z ich pobytu w Polsce, a następnie uczestniczyć w pantomimie o Św. Janie Pawle II, przygotowanej przez młodzież z Ustrzyk Dolnych.

3. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych, jeżeli nam zależy na ich zbawieniu wiecznym. Przez cały listopad o 17.30 modlimy się za zmarłych z wypominek.

4. W poniedziałek o 14.00 Msza św. w kaplicy Centrum Medycznego w Łańcucie i przywitanie relikwii błogosławionych: lekarki s. Ewy Noiszewskiej i pielęgniarki s. Marty Wieckiej. Wraz z relikwiami peregrynuje obraz „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia”, przedstawiający błogosławionych, sługi Boże oraz kandydatów na ołtarze – szlachetnych Polaków, związanych ze służbą zdrowia. Peregrynacja relikwii po szpitalach Archidiecezji Przemyskiej stanowi element duchowego przygotowania do przyszłorocznej 94. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę i stanowi okazję do integracji, a także modlitwy o światło Ducha Świętego na czas rozwiązywania problemów środowiska medycznego.

5. W tym tygodniu patronują nam: jutro pierwsi polscy męczennicy św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, w czwartek Najśw. Maryja Panna Matka miłosierdzia, w piątek św. Elżbieta Węgierska, w sobotę bł. Karolina Kózkówna.

6. Św. Augustyn napisał, że „kto śpiewa, dwa razy się modli”. Nasz chór – Chór Łańcuckiej Fary boryka się w ostatnim czasie z niedoborem śpiewających osób i brakiem nowych chórzystów (zwłaszcza sopran i głosy męskie). W związku z tym zaprasza w swoje szeregi nowe osoby, lubiące śpiewać i dysponujące dobrym głosem, które chcą wychwalać Boga śpiewem. Zaproszenie to kierujemy szczególnie do osób młodych. Żeby śpiewać w chórze nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, bo nasz zespół jest chórem amatorskim. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 19.00 w salce w domu katechetycznym. Zachęcamy i zapraszamy.

7. Stowarzyszenie trzeźwościowe Krokus zaprasza na warsztaty na temat uzależnień 16 listopada o godz. 17.00, które odbędą się przy ul. Traugutta 13.

8. 17.XI. (w piątek) w godz. 10.00 do 17.00 w Medycznej Szkole Policealnej w Łańcucie odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Dla wielu chorych na białaczkę dawca jest jedyną szansą na zdrowie i życie. Więcej informacji na facebooku szkoły.

9. Zapraszamy do lektury tygodników Niedziela i Gość niedzielny oraz miesięcznika Dobre Nowiny.

10. W tym tygodniu zmarła Maria Bałtowska. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: Mądrość daje nadzieję i radzi sobie ze śmiercią.

12 listopada 2017|