Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2017 roku przypadała 99. rocznica odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach niewoli. W dniu Narodowego Święta Niepodległości w wielu miejscach naszej Ojczyzny organizowane są uroczystości upamiętniające to wyjątkowe wydarzenie.

W Łańcucie o godzinie 8.30 pod Urzędem Miasta zgromadzili się przedstawiciele lokalnych władz, poczty sztandarowe, harcerze oraz mieszkańcy miasta, którzy w pochodzie udali się kościoła farnego. O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji poległych w obronie Ojczyzny, której przewodniczył ks. Tadeusz Kocór. Ks. Jan Czenczek zachęcał w homilii, aby przyszłość Narodu i następnych pokoleń budować na fundamencie wiary i przykazań, a do jej tworzenia zaprosić Matkę Jezusa.

Po Eucharystii wszyscy zebrani udali się pod tablice upamiętniające dowódców, oficerów i żołnierzy 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie oraz ofiary katastrofy smoleńskiej, wmurowane w ściany kościoła. Tam rozpoczęła się część oficjalna obchodów, wygłoszono przemówienia oraz złożono kwiaty.

Kontynuacją świętowania było wspólne śpiewanie pod hasłem “Pieśni patriotyczne – śpiewają pokolenia” w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Zaś o godzinie 16.30 w kościele farnym w Łańcucie rozpoczął się koncert “Ojczyzna w pieśni i mowie” w wykonaniu Chóru Łańcuckiej Fary oraz instruktorów i artystów Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie.

11 listopada 2017|