XVI Powiatowa Pielgrzymka z Łańcuta na Jasną Górę 30 lipca – 4 sierpnia 2017r.

30 lipca rusza XVI Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa z Łańcuta na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą świetą w kościele pw. św. Stanisława Bpa i Męczennika o godzinie 8.00. W pielgrzymce będzie uczestniczyć 143 rowerzystów. 

Patronat nad pielgrzymką, jak co roku objął Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który po raz kolejny uczestniczy w pielgrzymowaniu na rowerze razem z grupą, w wieku od 11 do 77 lat. W ciągu pięciu dni pielgrzymi w żółtych koszulkach z herbem Powiatu Łańcuckiego pokonają trasę około 360 km. Odwiedzą oni na pątniczym szlaku takie miejsca kultu religijnego jak: Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, Sanktuarium Matki Bożej z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich, zabytkowy drewniany kościółek pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach, Sanktuarium Jezusa Konającego w Pacanowie, średniowieczną Kolegiatę w Wiślicy, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie k. Żarek.

W czwartek 3 sierpnia br. o godz. 17.30 w Bazylice Jasnogórskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będzie sprawowana Msza Święta przez księdza Rafała Borcza (kapelana pielgrzymki) oraz ks. Tadeusza Rząsę (proboszcza z Dwernika). Kapłani oprócz tego, że będą ponosić wszystkie trudy rowerowego pielgrzymowania, to także będą w każdym dniu sprawować Eucharystię i służyć opieką duchową. W tym roku pielgrzymi będą mogli przeżyć rekolekcje w drodze pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

  Na piątek 5 sierpnia br. dla większości został zaplanowany powrót autokarem do Łańcuta. Jednakże, tak jak i w minionych latach znajdzie się grupa około 25 kolarzy, którzy będą wracali na rowerach z Częstochowy do Łańcuta i to nawet w ciągu jednego dnia. W tym roku po raz pierwszy organizatorem pielgrzymki został Mariusz Sroczyk z Krzemienicy, który wspierany jest przez Edwarda Krauza organizatora czternastu dotychczasowych pielgrzymek i od trzech lat emerytowanego pracownika Starostwa Powiatowego w Łańcucie.

Organizatorzy przypominają o obowiązku korzystania z kasku rowerowego podczas jazdy na rowerze i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruch drogowym.

 

22 lipca 2017|