DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23 kwietnia 2017r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka. W kościele polskim rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Idźcie i głoście”.W odpowiedzi na apele Ojca Świętego Franciszka dziś przy kościołach w naszej ojczyźnie jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Bóg zapłać za okazane miłosierdzie.

2. Jutro, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.Jako spadkobiercy św. Wojciecha przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.

3. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w intencji Ks. prałata Władysława w dniu jego urodzin. Natomiast po wieczornej Eucharystii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie, uwolnienie i dary Ducha Świętego dla maturzystów.

5. W środę spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Przeworsku w Bazylice Grobu Pańskiego.

6. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej, natomiast w  domu parafialnym o 17.00 odbywać się będą warsztaty na temat uzależnień.

7. W piątek zakończenie roku szkolnego klas maturalnych: o godz. 9.00 Msza św. w intencji maturzystów Zespołu Szkół nr 1 im. Korczaka a o 11.00 w intencji maturzystów z I LO w Łańcucie.

8. W najbliższą niedzielę rozpocznie się w Kościele Tydzień Biblijny. Nową inicjatywą będzie pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Weź i czytaj”. W związku z tym, 10 minut przed każdą Mszą św.  będą czytane fragmenty listu do Galatów.

9. Zachęcamy do czytania Niedzieli i Gościa. Niedziela pisze dużo o miłosierdziu, które ratuje życie i jest holowaniem duszy do Boga; natomiast do Gościa jest dołączony wartościowy film DVD „Zmartwychwstały”.

10. W tym tygodniu zmarli: Janina Pieczonka i Janina Bujak. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (św. Jan Paweł II).

22 kwietnia 2017|