PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 lutego 2017r.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 lutego 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o godz. 17.00 – zmiana tajemnic różańcowych, poświęcenie soli, chleba i wody z racji wspomnienia św. Agaty.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous. Tamte wydarzenia upamiętnia pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego znane na całym świecie. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

4. Ukazał się lutowy numer Gaude Mater. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą nasze pismo parafialne i zachęcamy do publikowania na jego łamach. Zapraszamy do lektury. Zarówno Niedziela jak i Gość wspominają zamordowaną kilka dni temu w Boliwii polską wolontariuszkę misyjną Helenę. Ponadto znajdziemy tam odpowiedź na pytanie; jaka jest prawda o marihuanie – leczy czy truje?

5. W przyszłą niedzielę taca na cele parafialne. Obecnie w naszym kościele są konserwowane organy. Prace te należą do koniecznych, aby organy mogły dalej służyć. W przeciwnym razie mogłyby w najbliższym czasie zamilknąć i trzeba by było ich reanimować, co pociągałoby jeszcze większe koszty. Koszt konserwacji organów to ponad 40 tys. zł.

6. W tym tygodniu zmarła Stanisława Bar. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

7. Słowo Życia: Jezus Chrystus jest światłością świata, kto idzie za Nim, ma światło życia.

4 lutego 2017|