ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia 2017r.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy w imię Boże ROK 2017. W sposób szczególny przyzywamy wstawiennictwa Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Matki Bożej, Pani Fatimskiej, której 1000 – lecie objawień będziemy przeżywać, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią, szczególnie w tym roku 25 lecia od koronacji Jej cudownego obrazu w łańcuckiej Farze. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

2. Z racji Nowego Roku dziś po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój, którego ludzkość i nasza Ojczyzna bardzo potrzebuje.

4. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus, starajmy się w tym dniu odmówić litanię do Imienia Jezus.

5. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, jest to Dzień Dzieła Misyjnego Kościoła. Porządek Mszy Świętej jak w niedziele.Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła, które będzie można nabyć przy kościele. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na misje w Gabonie. Taca również na potrzeby misyjne Kościoła.

7. O godz. 12.00 rozpocznie się orszak Trzech Króli, według ustalonego porządku. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to wydarzenie wiary. W związku z orszakiem Msza św. o godz. 13.00 odbędzie się pół godziny później.

8. W uroczystość Trzech Króli o godz. 16.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych i koncert kolęd wykonaniu chóru Łańcuckiej Fary i św. Michała. Zapraszamy.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, a po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolstwa Modlitwy za kapłanów. Możliwość spowiedzi w czwartek od. 17.00 i na mszach w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

W I sobotę po wieczornej Mszy św. różaniec i adoracja Najśw. Sakramentu.

10. W sobotę i przyszłą niedzielę o godz. 15.00, Grupa Teatralna oraz MDK w Łańcuciezapraszają na jasełka „Książe Pokoju” do sali widowiskowej filii MDK na Podzwierzyńcu. W niedzielę po jasełkach spotkanie Rycerzy Kolumba.

11. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawiciela Rodziny Świętego Pawła, który będzie rozprowadzał kalendarz na rok 2017 z ewangelią na każdy dzień. Taca będzie przeznaczona na cele parafialne.

12. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską według ogłoszonego porządku.

13. Słowo Życia: Niech Pan Was błogosławi, strzeże, obficie obdarzy łaskami i zachowa od złego  w tym Nowym Roku 2017.

31 grudnia 2016|