DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 2016r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Słowa z dzisiejszej ewangelii „nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie” są zaproszeniem do udziału w rekolekcjach. Przeżywamy rekolekcje adwentowe pt: „Z Maryją na drodze miłosierdzia”, które głosi ks. dr. Marian Balicki ze Stalowej Woli. Zachęcamy wszystkich do udziału. Nauki rekolekcyjne będą głoszone jutro i we wtorek, na roratach i o godz. 18.00. Jutro o godz. 18.00 katecheza adwentowa dla wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem rodziców, którzy są pierwszymi katechetami swych dzieci. Natomiast we wtorek o godz. 18.00 katecheza rekolekcyjna z obecnością wszystkich kandydatów do bierzmowania (klasy I, II i III gimnazjum). Podczas rekolekcji, na Kątach Msze św. o godz. 17.00 z katechezą adwentową.

2. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele o godz. 6.00.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia pasterzy specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. Dziś o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i nowenna do Niepokalanego Poczęcia

5. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00; 7.30; 11.00; 15.15 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Jak zapewnia Matka Najśw.,o czym możemy przeczytać w ostatnim numerze Gaude Mater, zaowocuje ona wieloma nawróceniami. Na Mszy św. godz. 18.00 podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bądźmy odpowiedzialni za poczęte i zagrożone życie i przystąpmy licznie do duchowej adopcji. Deklaracje są wyłożone na ołtarzach bocznych.

6.W najbliższe dwie niedziele będą rozprowadzane Caritasowe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki. Odbywać się będzie także kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Taca w najbliższą niedzielę przeznaczona na potrzeby parafii (ogrzewanie kościoła i punktu katechetycznego).

7. Ukazał się grudniowy numer Gaude Mater. Starajmy się w adwencie sięgać częściej po katolicki tygodni Niedziela lub Gość niedzielny.

8. W środę 7 grudnia o godz. 17.00 w sali domu parafialnego, odbędą się warsztaty na temat uzależnień. W piątek spotkanie Rycerzy Kolumba.

9. Koło Towarzystwa pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie, zaprasza jutrona Rynek na zakończenie kampanii „Pomagamy ze smakiem” i degustację zupy albertyńskiej ze św. Mikołajem.

10. W tym tygodniu zmarł Adam Ozimiński. Wieczne odpoczywanie …

11. Słowo Życia: Czuwać to kochać, gdyż tylko ten kto kocha, nie przeoczy przychodzącej miłości Boga.

3 grudnia 2016|