ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA – XXXI ndz zw. 30 października 2016r.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA – 30 października 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy wizytację kanoniczną Ks. Biskupa Stanisława, któremu z serca dziękujemy za umacnianie nas w wierze i chrześcijańskiej nadziei poprzez posługę Słowa Bożego, modlitwę i świadectwo życia. Naszą wdzięczność będziemy wyrażać w modlitwie.

2. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. Módlmy się za wszystkich, którzy naszą świątynię budowali, wyposażali i dbają o jej piękno. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

3. Jutro ostanie nabożeństwo różańcowe, w czasie którego będziemy przyzywać wstawiennictwa Wszystkich Świętych. Prosimy zabrać ze sobą wizerunki swoich patronów, lub ulubionych świętych. Mile są widziane osoby ucharakteryzowane na wybranego świętego. Tę formę modlitwy popiera papież Franciszek, który zachęca katolików do przeciwstawiania się pogańskiemu zwyczajowi halloween.

4. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym, o godz. 14.00 msza św. na cmentarzu a po niej procesja z modlitwą za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych, spowiedź jutro od godz. 16.00.

5. Przypominamy, że dziśoraz w Uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny Siostra przyjmuje na wypominkiw domu katechetycznym,można też nabyć znicze, abyw ten sposób pomagać misją.

6. W środę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Uroczyste Msze Święte w naszym kościele jak w każdy dzień. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Przez cały listopad wypominki za zmarłych będą o godz. 17.30.

8. Ukazał się listopadowy numer Gaude Mater. Zachęcamy do lektury.

9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o godz. 16.30 spotkanie Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa i Godzina święta. W piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i czuwanie Domowego Kościoła.

10. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, 1 listopada na cmentarzu, będzie kwestować na rzecz kuchni dla bezdomnych i ubogich. Pomagajmy zmarłym poprzez jałmużnę, bo ona zakrywa wiele grzechów.

11. 19 listopada organizujemy wyjazd autokarowy do Krakowa – Łagiewnik na uroczystości przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Zapisy w kancelarii parafialnej.

12. Informujemy, że nabożeństwa o uzdrowienie i uwolnienie, w naszym kościele odbywają się w ostatnie wtorki miesiąca.

13 W tym tygodniu zmarł Józef Kwolek. Wieczne odpoczywanie …

14. Słowo Życia: Jesteśmy świątynią Boga, niech Duch Święty w nas mieszka.

29 października 2016|