DZWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA – 16 października 2016r.

DZWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA – 16 października 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj powracamy pamięcią do wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak kardynał Karol Wojtyła, dziśjuż Święty, został papieżem i przybrał imię Jan Paweł II. W najbliższą sobotę (22 X) będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i przyzywać Jego wstawiennictwa podczas nowenny o godz. 17.30.

2. Zarząd Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie zaprasza wszystkich parafian na uroczystą peregrynację Krzyża Papieskiego, który nawiedza wszystkie Koła Towarzystwa a w dniach 17 i 18 X br. nawiedzi nasze miasto. Jutro o godz. 17.30 nastąpi powitanie Krzyża w naszym kościele, następnie będzie różaniec i msza św. We wtorek po mszy św. o godz. 7.30 będzie Droga Krzyżowa i procesyjne przeniesienie Krzyża do Kuchni św. Brata Alberta. Zachęcamy do licznego udziału.

3. Również jutro po wieczornej Mszy św. zapraszamy na medytację biblijną metodą Lectio divina.

4. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia, zapraszamy lekarzy i pielęgniarki na Mszę św. w kaplicy szpitalnej o godz. 14.00 na której zostaną poświęcone krzyże na nowy oddział Centrum Medycznego w Łańcucie.

5. W środę spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum. Rozpoczęcie spotkania na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30.

6. Również w środę odbywać się będą warsztaty na temat uzależnień. Rozpoczęcie o godz. 18.00 w domu katechetycznym.

7. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie parafialnego Zespołu Caritas.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych. Rodzinna Grupa Misyjna organizuje akcję „Znicz dla misji”- zebrane ofiary za znicze będą przeznaczone na misje.

9. Również w przyszłą niedzielę S. Łukasza będzie przyjmować na wypominki w domu katechetycznym. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

10. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej parafii, którą będzie miała miejsce 29 i 30 X.

11. W ostatni dzień października na zakończenie nabożeństw różańcowych, zapraszamy na procesję różańcową ze świętymi. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby przebrali się za dowolnego świętego lub przynieśli jego wizerunek i wzięli udział w korowodzie świętych. Tę formę modlitwy popiera papież Franciszek, który zachęca katolików do przeciwstawiania się pogańskiemu zwyczajowi halloween.

12. Chór Łańcuckiej Fary, tydzień temu (9 X) w Lubaczowie na przeglądzie chórów, zdobył I miejsce śpiewając pieśni maryjne. Gratulujemy sukcesu. Zachęcamy i zapraszamy do śpiewu w naszym chórze; panów i panie. Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.00.

13. Czytajmy prasę katolicką. Najnowszy tygodnik Niedziela zawiera ciekawe artykuły, które odpowiadają na pytania: Czy o losach świata decydują politycy, biznesmeni czy nasza wiara i ufna modlitwa? Co jest współczesnym barbarzyństwem? Czy warto kultywować praktykę pierwszych piątków?

14. W tym tygodniu zmarli: Józef Barnat, Henryka Krzan i Mieczysław Styś. Dobry Jezu …

15. Słowo Życia: „Modlitwa różańcowa jest potężną bronią, którą pokonamy zło” (kard. A. Hlond), dlatego zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.

15 października 2016|