Hiszpania samolotem – karmelitańskim szlakiem wokół Andaluzji. 20.08 – 27.08.2016r.

Hiszpania samolotem – karmelitańskim szlakiem wokół Andaluzji.

20.08 – 27.08.2016

 

Dzień 1: KRAKÓW – MALAGA

Zbiórka na lotnisku w Krakowie, przelot do Malagi. Zwiedzanie miasta, w którym urodził się słynny malarz Pablo Picasso. Spacer po mieście: Alkazaba – pałac mauretański, centrum miasta z Katedrą. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: MIJAS – RONDA

Śniadanie. Przejazd do Mijas, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Następnie przejazd do Rondy-jednego z najpiękniejszych miast Andaluzji, zawieszonego na dwóch wzniesieniach przedzielonych imponującą przepaścią – Tajo (różnica poziomów 130 m). W czasie spaceru zobaczymy Kolegiatę Najświętszej Marii Panny, starówkę, dom Juana de Bosco, XVI-wieczny most Puente Nuevo łączący dwie części miasta oraz areny do walki z bykami. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: GIBRALTAR – KADYKS

Śniadanie. Przejazd do Gibraltaru, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na punkt widokowy Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Przejazd do miejsca upamiętniającego tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Następnie przejazd do Kadyksu-najstarszego miasta w Europie, założonego 3000 lat temu przez fenicjan. Zwiedzanie: katedra Catedral Nueva z przełomu XVIII i XIX wieku,  kościoły Oratorio de San Felipe Neri i Oratorio de la Santa Cueva (wewnątrz można podziwiać freski namalowane przez Francisco Goyę), mury obronne z XVII wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 4: SEWILLA – KORDOBA – JAEN

Śniadanie.  Przejazd do Sewilli i zwiedzanie: klasztor sióstr karmelitanek bosych pw. św. Józefa – fundacji św. Teresy z 1575 roku, w którym przechowywany jest jedyny namalowany za życia portret Świętej, Katedra i Wieża La Giralda, Królewski Alcazar. Przejazd do Kordoby– miasta położonego nad rzeką Gwadalkiwir, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta: unikatowy meczet La Mezquita, Alcazar de Los Reyes Cristianos, Most Rzymski, Juderia – dzielnica żydowska. Następnie przejazd do Jaen – zwiedzanie miasta: klasztoru karmelitów bosych, w którym przełożonym był św. Jan od Krzyża, renesansowej katedry oraz warownej fortecy Santa Catalina. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:  BAEZA – UBEDA

Śniadanie. Przejazd do Baezy – miasta, w którym mieszkał słynny poeta hiszpański Antonio Machado. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, pełnego renesansowych zabytków oraz  klasztoru ojców karmelitów bosych, w którym przełożonym był św. Jan od Krzyża.

Przejazd do Ubedy – zwiedzanie miasta: stare miasto, Katedra Santa Maria, klasztor karmelitów bosych, w którym zmarł św. Jan od Krzyża. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Granady.

Dzień 6: GRANADA 

Śniadanie. Zwiedzanie Granady – miasta zbudowanego u stóp gór Sierra Nevada.Klasztor karmelitanek bosych – przedostatnia fundacia św. Teresy z 1582 roku. Następnie Alhambra,warowny zespół pałacowy zbudowany w XIII w., zamek Alcazaba, Katedra Santa María de la Encarnación (miejsce pochówku Królów Katolickich), zabytkowa dzielnica Albaicin, zespól ogrodowy Generalife, Pałac Arcybiskupów Casa del Cabildo Antiquo. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 7: CZAS WOLNY : PLAŻOWANIE I KĄPIELj

 

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek i kąpiel w Morzu Śródziemnym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: MALAGA – KRAKÓW

Śniadanie lub lunch boxy, następnie przejazd na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Krakowa.

 

Cena:  3200 zł

Cena zawiera:

przelot samolotem Warszawa-Malaga-Warszawa (bagaż podręczny do 10 kg)

(max. wymiary 55x40x20cm) zakwaterowanie w hotelach

wyżywienie zgodnie z programem (śniadania, obiadokolacje)

komfortowy autokar na miejscu

opieka pilota/przewodnika i duszpasterza

ubezpieczenie KL, NNW

 Cena nie zawiera:  100 euro na bilety wstępów i przewodników

Każdego dnia sprawowana jest Msza święta.

13 marca 2016|