DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 lutego 2016r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 lutego 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o godz. 16.30 dróżki do Matki Bożej Bolesnej a 17.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej:

dla dzieci o godz. 16.30

dla młodzieży o godz. 20.00

dla dorosłych o godz. 8.00, 15.15 i 17.30.

Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel. Bóg zapłać za dar serca.

3. Jutro o godz. 17.30 nowenna do św. Jana Pawła II a w czwartek do Matki Bożej Szkaplerznej.

4. W środę spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W przyszłą niedzielę 28 marca w naszej parafii będziemy gościli Patrycję Hurlak, aktorkę znaną m.in. z serialu „Klan”, „Blondynka”. Patrycja ponad 20 lat związana była z czarną magią. Historię swojego nawrócenia opisała w książce „Nawrócona wiedźma”. Kolejną jej książką jest zbiór rozmów z osobami konsekrowanymi pt: „Zakochani są wśród nas”, która jest zwieńczeniem Roku Życia Konsekrowanego. Autorka zebrała w niej rozmowy z niezwykłymi ludźmi, które łamią wszystkie stereotypy zakorzenione w naszych głowach. Jest to zbiór historii o prawdziwej, spełnionej i radosnej miłości, o ludziach z „krwi i kości”, którzy zwyciężyli Miłością, miłością która naprawdę istnieje, a o której my często nie mamy pojęcia. Obie książki będzie można kupić po Mszy świętej.

6. W maju jest organizowana IV pielgrzymka „Niedzieli Przemyskiej” do sanktuariów Europy. Więcej informacji znajdziemy na stronie www.przemyska.pl

7. Czytajmy systematycznie prasę katolicką.

8. W tym tygodniu zmarł Piotr Kunysz. Wieczne odpoczywanie …

9. Słowo Życia: Pan Jezus mówi do siostry Faustyny: „Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie”.

19 lutego 2016|