CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 31 stycznia 2016r.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 31 stycznia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30. 9.00, 15.15 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Taca jest przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych.

2. W tym dniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, szczególnie pracujące w naszej parafii S. Boromeuszki i Serafitki.

3. We wtorek i środę odbywać się będą indywidualne rozmowy z kandydatami do bierzmowania z klas III gimnazjum. Informujemy, że młodzież przyjmie sakrament bierzmowania 2 kwietnia br.

4. W środę, 3 lutego, z okazji wspomnienia Św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, po wieczornej Mszy św. pobłogosławimy jabłka oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00. O godz. 16.30 – Spotkanie Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, o 17.00 – Godzina Święta i o 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

6. W pierwszy piątek miesiąca do południa odwiedziny chorych z posługą kapłańską. Spowiedź od godz. 16.00. Po wieczornej Mszy św. z racji wsp. św. Agaty błogosławieństwo chleba, soli i wody. O 18.45 – Spotkanie Rycerzy Kolumba.

7. W pierwszą sobotę miesiąca po wieczornej Mszy Świętej różaniec oraz adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez rodziny z Domowego Kościoła.

8. Ukazał się lutowy numer Gaude Mater. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Nabożeństwo czterdziestogodzinne. O godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

10. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Pobyt młodych w Łańcucie oraz wyjazd naszej młodzieży na spotkanie z Ojcem Świętym wiąże się z dużymi kosztami. W związku z tym od przyszłej niedzieli raz w miesiącu będą przeprowadzane zbiórki na ten cel. W czasie pierwszej zbiórki  w salce parafialnej – 7 lutego można nabyć ciastka domowego wypieku. Prosimy również o przyjęcie do swoich domów młodych za granicy w dniach 20 – 25 lipca. Brakuje nam jeszcze miejsc dla około 50 osób.

11. W minionym tygodniu zmarli Kazimierz Cisek i Stanisława Ciąpała. Wieczne odpoczywanie ….

12. Słowo Życia: „Bóg nas kocha. Nie bójmy się Go kochać. Wiarę wyznaje się ustami i sercem, słowem i miłością”  (papież Franciszek).

31 stycznia 2016|