Druga niedziela adwentu – 6 grudnia 2015 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 6 grudnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Słowa Pisma Św.: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”, są wezwaniem do nawróceniai do udziału w rekolekcjach. Przeżywamy rekolekcje adwentowe, na temat: „Jak głębiej uczestniczyć we Mszy św.?”, które głosi O. Zbigniew z zakonu paulinów. Zachęcamy do licznego udziału. Program jest zamieszczony w Gaude Mater. Jutro szczególną uwagę zwracamy na katechezę dla rodziców o godz. 19.00. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 15.15 i 18.00.  Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Jak zapewnia Matka Najśw. zaowocuje ona  wieloma nawróceniami.O godz. 18.00 zakończenie rekolekcji z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, przyjęcie nowych ministrantów i podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są wyłożone na ołtarzach bocznych.

2.W uroczystość Niepokalanego Poczęcia rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia.

3. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej można wesprzeć materialnie, Kościoły katolickie w dawnym Związku Radzieckim, wrzucając ofiary do puszek.

4. Dziś o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i nowenna do Niepokalanego Poczęcia.

5. Dziś także wspominajmy Świętego Mikołaja, człowieka dobrego, ukształtowanego według Bożego Serca.  Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim. Włączmy się również w akcje pomocowe Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a wolontariusze z naszego parafialnego zespołu Caritas w większych sklepach będą przeprowadzać zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. Zapraszamy dziś do punktu katechetycznego gdzie młodzież rozprowadza pierniki świąteczne. Dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.

6. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie biblijne – Lectio Divina, natomiast w piątek spotkanie Rycerzy Kolumba.

7. W najbliższe dwie niedziele będą rozprowadzaneświece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Również za tydzień, w domu katechetycznym, będzie można nabyć poświęcone opłatki i odbywać się będzie kiermasz ozdób bożonarodzeniowych.Taca w najbliższą niedzielę na potrzeby parafii.

8. Nasza Ojczyzna bardzo potrzebuje modlitwy. Na ołtarzach bocznych są wyłożone deklaracje modlitwy za Ojczyznę. Po ich wypełnieniu prosimy je wrzucić w przyszłą niedzielę na tacę.

9. W tym tygodniu zmarli: Maria Filip i Bogdan Panek. Wieczne odpoczywanie …

10. Modlitwa Jubileuszowa z okazji 1050 lecia chrztu Polsk:

Boże nasz Ojcze, w roku jubileuszu Chrztu Polski dziękujemy za łaskę wiary, za Twoje wejście w dzieje każdego z nas i naszej Ojczyzny, za łaskę, która nam nieustannie towarzyszy.

Jezu Chryste, Synu Boży, Ty jesteś Panem i Zbawicielem każdego z nas. Pragniemy i prosimy, abyś kierował całym naszym życiem osobistym, rodzinnym i społecznym.

Duchu Święty, źródło życia i miłości, wołamy o Twoje dary i charyzmaty, abyśmy mogli poznawać Prawdę, kochać Kościół, służyć braciom i siostrom miłością ofiarną i odważnie głosić współczesnemu światu Dobrą Nowinę.

Maryjo, nasza Matko i Królowo, święci Patronowie naszej umiłowanej Ojczyzny, wspierajcie nas swoim wstawiennictwem, abyśmy dochowali wierności łasce chrztu świętego.

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, bądź uwielbiony, w naszej historii, teraz i na wieki wieków. Amen

5 grudnia 2015|