DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 21 czerwca 2015

 1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.
 2. Dziś przy naszej świątyni jest rozprowadzana bardzo wartościowa książka dla rodziców: Brońmy dzieci i młodzież przed demoralizacją, w cenie 10 zł oraz mała książeczka ze świadectwami rodziców. Zachęcamy rodziców aby z miłości do dzieci zapoznali się z treścią tej cennejpozycji.
 3. Również dziś w punkcie katechetycznym przy kościele można oglądnąć wystawę malarską pt.: „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II świadkowi świętości”, którą przygotowała grupa malarska Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 4. Jutro i we wtorek o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku formacji przygotowującej do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek zapraszamy klasy I gimnazjum, we wtorek młodzież klas II.
 5. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
 6. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest patronem ks. Jana Częczka. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.
 7. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00 dla szkół ponadgimnazjalnych, o godz. 10.00 dla Szkoły Podstawowej nr 2, natomiast dla Gimnazjum nr 1 w czwartek o godz. 13.00. Okazja do spowiedzi św. racji zakończenia roku szkolnego, w czwartek od godz. 17.00.
 8. W sobotę imieniny obchodził będzie Ks. prałat Władysław Kenar. Dostojnego Solenizanta otoczmy najlepszymi życzeniami i modlitwą.
 9. Chór Łańcuckiej Fary i Chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zapraszają na koncert Mała Msza Jazzowa w niedzielę 28.06. br. o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach.
 10. Przypominamy, że2 lipca jest organizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę.Natomiast Koło Radia Maryja działające przy naszej parafii zaprasza słuchaczy Radia na ogólnopolską pielgrzymkę do Częstochowy 12 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. Z inicjatywy społecznej został zorganizowany magazyn rzeczy używanych (w dobrym stanie: mebli, sprzętu AGD, dywanów i innych przedmiotów). Magazyn znajduje się na terenie byłej jednostki wojskowej w Łańcucie (pomiędzy DPS a sklepem u Wojciecha). Czynny jest w soboty od godz. 9.00 do 13.00.
 12. W tym tygodniu zmarli: Irena Koczynasz, Jan Zięba i Stanisław Soja. Dobry Jezu …
 13. Słowo Życia: Niech miłość Chrystusa przynagla nas i mobilizuje do pójścia za Panem na co dzień.
21 czerwca 2015|