CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 26 kwietnia 2015

1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele – Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bogu w Kościele. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tej ważnej intencji.

2. Dziś we Mszy św. o godz. 13.00 będą uczestniczyć zespoły taneczne z naszego miasta i powiatu z racji Międzynarodowego Dnia Tańca. Po Mszy św. korowód przejdzie ulicami miasta do hali MOSiR, gdzie o 16.30 rozpocznie się koncert.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie.

4. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek przed pierwszym piątkiem o godz. 16.45 godzina święta Straży Honorowej N. S.P.J. W piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

6. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe w piątek i sobotę o godz. 17.30.Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

7. W sobotę o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, ku czci Niepokalanego Serca Maryi Panny. Będą im przewodniczyć kapłani z parafii św. Michała w Łańcucie. Zachęcamy do licznego uczestnictwa, aby zadośćuczynić apelowi Matki Bożej, który skierowała do nas w Fatimie.  

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Królowej Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych.

9. Czytajmy systematycznie prasę katolicką. Gorąco polecamy najnowszy numer Niedzieli i Gościa.

10. Caritas Archidiecezji Przemyskiej informuje, że od 4 maja br. rozpoczyna działalność świetlica dla dzieci i młodzieży (od klasy IV szk. podst. do III gimn.). Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 – 18.00. Zapisy w świetlicy w budynku przy sali teatralnej w (ul. Farna 22) w środę i czwartek w godz. 16.00 do 18.00.

11. Dyrektorzy przedszkoli miejskich w Łańcucie informują o możliwości zapisu dzieci do placówek na rok szk. 2015.16. Dokładnych informacji udzielają sekretariaty.

12. W minionym tygodniu zmarł Kazimierz Kontek. „Wieczny odpoczynek…”.

12. Słowo Życia: „Miłość jest miarą wiary” (papież Franciszek).

23 kwietnia 2015|