JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 23 listopada 2014

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Uroczystość ta uświadamia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Na zakończenie Mszy św. odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na koncert „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. W roku kanonizacji Jana Pawła II, posłuchamy Jego tekstów, opatrzonych muzyką Jana Pałysa, które zaśpiewają: Dominika Farbaniec i Adam Rymarz. Zachęcamy do licznego udziału.
 3. W najbliższą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu i w związku z tym pierwsza Msza św. będzie o godz. 6.00. Na mszy św. o godz. 8.00 zostaną pobłogosławione opłatki.
 4. 25 listopada po Mszy św. wieczornej ks. Paweł zaprasza na nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.
 5. W sobotę 29 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 początek nowenny przed Niepokalanym Poczęciem Najśw. Maryi Panny.
 6. W dniach 12 – 14 grudnia odbywać się będzie katecheza przedmałżeńska. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 7. Czytajmy prasę katolicką! Znajdziemy w niej między innymi odpowiedź na pytanie, co Kościół musi zrobić, żeby nawrócić świat do Jezusa?; oraz wywiad z abp. St. Gądeckim. Do Gościa jest dołączony kalendarz na rok 2015. Natomiast Mały Gość przygotowuje dzieci do adwentu a dodatkiem jest lampion.
 8. Warto się zainteresować i oglądnąć film fabularny Karolina, który został nakręcony z okazji 100 lecia męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkównej.
 9. W tym tygodniu zmarli Władysław Szmuc i Wiesław Dyrda. Dobry Jezu …
 10. Intencja modlitewna: O królowanie Jezusa Chrystusa w naszych sercach, rodzinach i społeczeństwie.
 11. Słowo Życia: „Człowiek jest powołany do odnoszenia zwycięstwa w Jezusie Chrystusie”(św. Jan Paweł II – homilia, Warszawa, 1983 r.).
23 listopada 2014|