Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Ponad 350 maturzystów z różnych łańcuckich szkół udało się w sobotę, 4 października w pielgrzymkę na Jasną Górę, by wraz z młodzieżą z Archidiecezji Przemyskiej, duszpasterzami, katechetami i nauczycielami polecać swoje życie Matce Bożej. Słowa powitania do maturzystów zebranych na Eucharystii o godz. 18.30 wypowiedział o. Krystian Gwioździk, podprzeor sanktuarium.

„Niech to wasze spotkanie z Chrystusem w Domu Matki będzie dla was, wezwaniem do nawrócenia, wezwaniem do pogłębienia waszej wiary. Zaczerpnijcie tu na Jasnej Górze Bożego światła, nie tylko na czas egzaminów maturalnych, nie tylko na czas wyboru kierunku waszych studiów, ale także na rozpoznanie waszego życiowego powołania, na całą wasza drogę życia, waszej pracy, waszej wielkiej przygody, którą jest życie – mówił w powitaniu o. Krystian Gwioździk – Maryjo, nasza Matko i Królowo, dziś u Twego Jasnogórskiego Tronu młodzież maturalna, synowie i córki arch. przemyskiej wołają do Ciebie: ‘Przybądź nam miłościwa Pani, ku pomocy’, czuwaj nad drogami ich życia, Maryjo”.
Wcześniej młodzież wysłuchała konferencji ks. Konrada Dyrdy oraz wzięła udział w nabożeństwie drogi krzyżowej na Walach.
W homilii podczas Mszy Świętej bp Stanisław Jamrozek zwrócił się do młodzieży: „Zachęcałbym was, aby podjąć ten trud takiej walki, najpierw z samym sobą, taki Boży trening, który będzie nas prowadził do przyjaźni z Jezusem, do tego, że pracujemy nad sobą, aby wydawać dobre owoce. Kiedy będę wydawał dobre owoce (…), będę uginał się pod ich ciężarem, ale nie będę ich zatrzymywał dla siebie, tylko dzielił się z drugim człowiekiem, wtedy owoce będą piękne i będą z nich korzystali inni ludzie. Trzeba nam takiej silnej woli, samozaparcia się, aby ten trud podjąć. Pan Bóg chce, byśmy występowali w dobrych zawodach, które będą nas prowadzić do zwycięstwa, bez oszukiwania, bez kombinowania, kiedy zdajemy sobie sprawę, że ta uczciwa walka prowadzi do zwycięstwa nad samym sobą, do zwycięstwa nad złem, które jest w nas i dzięki temu my idziemy ta drogą, która wskazuje nam Chrystus Pan. Ale nie bójcie się podjąć tej walki duchowej, bo potem będzie ona rodziła prawdziwy pokój serca”. Nawiązał w ten sposób do hasła tegorocznej Pielgrzymki Maturzystów: „Weź udział w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne”. Na zakończenie odmówiony został Akt Zawierzenia Matce Bożej. Po Apelu Jasnogórskim młodzież modliła się na różańcu. W dorocznej pielgrzymce maturzystów z archidiecezji przemyskiej na Jasną Górę uczestniczyło ponad 4 tysiące osób. [xmk na podstawie relacji Biura Prasowego Jasnej Góry]

4 października 2014|