ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 marca 2014

1.Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, chcemy uwielbić Chrystusa eucharystycznego i przygotować się do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. O godz. 15.30 Msza św. dla rodziców i dzieci klas II, a o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast jutro i we wtorek uroczyste Msze św. o godz. 7.30 i 18.00 z kazaniem oraz całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu do indywidualnej adoracji. Modlitwa wspólna od godz. 17.00. We wtorek wspólna adoracja od godz. 17.00 z kandydatami do bierzmowania (klasy I,II,III) i o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie nabożeństwa czterdziestogodzinnego z działem kapłanów z dekanatu Łańcut I. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi. Zachęcamy wszystkich, niech każdy znajdzie czas na modlitwę indywidualną i adorację. Niech nie będzie parafianina, który by w tych godzinach nie znalazł choćby kilku minut, aby ogrzać swe serce w promieniach miłości Pana Jezusa. Od Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszym kościele wieczystą adorację Najśw. Sakramentu, która będzie od wtorku do piątku każdego tygodnia

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Kochająca matka zawsze trzeźwa. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i grzechy z nim związane, a także czas podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych.
  2. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy o godz.: 6.00; 7.30; 9.00; 15.15; 18.00.
  3. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. To co zaoszczędzimy w Środę Popielcową z racji postu złóżmy na tacę jako jałmużnę dla potrzebujących. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji w naszym kościele cały dzień. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. Godzina Święta Straży Honorowej N.S.P.J.
  5. W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, o godz. 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusa połączona z nabożeństwem wynagradzającym. Spowiedź św. od godz. 16.00. Do południa odwiedzimy chorych.
  6. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dzieci o godz.16.30, młodzież o 20.00, dorosłych o godz. 8.00; 15.15; 17.30.
  7. W niedziele Wielkiego Postu, o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej, a godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w nabożeństwach wiekopostnych możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.
  8. W liturgii tego tygodnia, we wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza królewicza.
  9. W tym tygodniu zmarli: Józef Dudek i Maria Szajnar – Dubiel. Wieczne odpoczywanie …
  10. Słowo Życia: Miłość Pana do każdego z nas jest wieczna i nieodwołalna. Starajmy się najpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie nam dane.
2 marca 2014|