TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 stycznia 2014

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Przygotowując się do kanonizacji Jana Pawła II zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na modlitwę różańcową przed Najśw. Sakramentem oraz adorację prowadzaną przez Domowy Kościół.
  2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Taca za tydzień na WSD w Przemyślu i domy zakonów kontemplacyjnych.
  3. Również w najbliższą niedzielę o godz. 17.00, wystawienie Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy wszystkich a szczególnie należących do róż żywego różańca.
  4. Chcesz na nowo odnaleźć Chrystusa, umocnić i pogłębić swą wiarę, skorzystaj z Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 5 lutego br. o godz. 18.00 w naszej parafii i będzie odbywać się w każdą środę przez 10 tygodni. W Seminarium Odnowy Wiary mogą uczestniczyć wszyscy chętni, którzy pragną na nowo odkryć obecność Boga w swoim życiu. Poprowadzi je ks. Daniel Trojnar, moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie. Na Seminarium składać się będzie wspólna modlitwa, konferencje i spotkanie w grupach oraz indywidualna codzienna lektura Pisma Świętego i modlitwa. Serdecznie zapraszamy i prosimy przekazać tę informację wszystkim osobom dobrej woli.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Żyjemy bowiem w czasach, w których aktualne jest powiedzenie Orwella, że „powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi”. Dlatego w Niedzieli i Gościu znajdziemy artykuły przypominające prawdę, że Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę, a nie jako człowieka w ogóle. Do Gościa jest dołączona płyta CD z najsłynniejszymi utworami W.A. Mozarta.
  6. Zespół ludowy „Sonina” i kapela „Śwagry” zapraszają na widowisko jasełkowe pt. „Do szopy hej pasterze”, 2 lutego o godz. 17.00 do MDK w Łańcucie.
  7. Stowarzyszenie „Razem dla Kresów” zaprasza na projekcję filmu „Kwatera Ł”, który odbędzie się 31 stycznia o godz. 17.00 w Sali konferencyjnej Kasyna Urzędniczego w Łańcucie, ul. Kościuszki 2. Film jest zapisem prac zespołu ekshumacyjnego odkrywającego prawdę o komunistycznych mordach w pierwszym dziesięcioleciu PRL-u.
  8. Komenda Powiatowa Policji ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Ich ofiarami padają najczęściej osoby starsze i samotne. Pamiętajmy, że nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny.
  9. W tym tygodniu zmarła Maria Grad – Krzan. Dobry Jezu …
  10. Słowo Życia: Miłość Boża ma na imię Jezus Chrystus.
26 stycznia 2014|