Rodzinne kolędowanie

Z wyjątkowo ciepłym przyjęciem spotkał się koncert zorganizowany 19 stycznia przez Parafię pw. św. Stanisława Biskupa, Akcję Katolicką i Miejski Dom Kultury w Łańcucie. Na scenie MDK dla około trzech setek widzów najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewali zarówno ci, którzy z publicznymi występami są obyci na co dzień jak i ci, dla których występ na scenie to spore wyzwanie. Hasłem przewodnim koncertu było Rodzinne Kolędowanie, a ideą podtrzymanie pięknej tradycji, utrwalenie jej w młodszym pokoleniu i zacieśnienie lokalnej wspólnoty. Rodziny występujące na scenie to nie tylko grupy połączone więzami krwi ale i zespoły złożone z osób, które choć nie spokrewnione ze sobą czują się mocno związane – między innymi poprzez wspólną pracę, pasje i zainteresowania.

Przed zgromadzonymi wystąpiła zatem Reprezentacyjna Orkiestra Miasta Łańcuta, Chór Cantabile Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Rodzina Lisów, Grupa Teatralna pod kierunkiem siostry Alberty, Natalia i Patrycja Pera, ZPiT Łańcut, pracownicy MDK wraz z dyrektorem Andrzejem Piechowski oraz Czterej Magowie z rodziny Magoniów i Kapela Królewska.

Wśród podziwiających profesjonalne i amatorskie występy znaleźli się m.in. Ks. Proboszcz Tadeusz Kocór, który opatrzył koncert komentarzem, ks. prałat Władysław Kenar, Poseł na Sejm Kazimierz Ziobro, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak wraz z małżonką oraz radni miejscy. Całość poprowadził radny Rady Miasta Łańcuta Krzysztof Szczepaniak.

Po koncercie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Akcję Katolicką Parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Łańcucie. Nie zabrakło także dzielenia się opłatkiem. Wszyscy zapytani o wrażenia z koncertu mocno podkreślali że takie spotkania to doskonały pomysł i powinny na stałe wejść w kalendarz imprez Miejskiego Domu Kultury. [Katarzyna Pilch, MDK Łańcut]

19 stycznia 2014|