Modlitwa dziękczynno-przebłagalna za kończący się Rok Pański 2013

W minionym roku zostało ochrzczonych 84 dzieci. Pierwszą KOmuniE Świętą przyjęło 86 uczniów klas drugich. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 92 gimnazjalistów. W naszym kościele parafialnym pobłogosławiono 51 nowych małżeństw. Odeszło do wieczności  101 osób  (48 kobiet i 53 mężczyzn). Co miesiąc do Komunii Świętej w swoich domach przystępuje ok 150 chorych (z okazji świąt dodatkowo jeszcze 81). W naszym kościele rozdano ponad 280 tys. Komunii św. Co tydzień rozchodzi się 150 egz. Niedzieli i ok. 100 egz. Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w życie naszej parafii; kapłanom, siostrom zakonnym, ministrantom, lektorom, panu kościelnemu, organiście. Akcji Katolickiej, małżeństwom z Domowego Kościoła, Różą różańcowym, Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, Chórowi, wszystkim, którzy publikują i redagują nasz parafialny miesięcznik Gaude Mater. Dziękujemy wszystkim, którzy utożsamiają się z łańcucką Farą, tworzą i budują żywą wspólnotę Kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na cele diecezjalne, charytatywne, misyjne, parafialne.

W mijającym roku zostały wykonane i wstawione nowe drzwi do kościoła, odnowiono tabernakulum, monstrancję i wiele naczyń liturgicznych, zakupiono kilka nowych ornatów. Wykonano modernizację jadalni na plebanii. W tym miejscu pragnę jeszcze raz z serca podziękować za Waszą odpowiedzialność za Kościół.

30 grudnia 2013|