Odwiedziny św. Mikołaja

6 grudnia podczas rorat do naszego kościoła parafialnego zawitał św. Mikołaj. Już w czasie Mszy Świętej w ramach homilii wszyscy przypomnieli sobie najważniejsze fakty z życia tego świętego. Jako chrześcijanie musimy pamiętać, że Mikołaj to nie jest jakaś bajkowa postać czerwonego krasnala, który mieszka w Finlandii i przemieszcza się saniami zaprzężonymi w renifery. To święty Mikołaj, biskup Miry, który przez swoją dobroć uczy nas tego, co najważniejsze w życiu: miłości bliźniego. Po zakończonej Mszy Świętej wszystkie obecne w kościele dzieci oraz uczniowie gimnazjum otrzymali symboliczne paczki ze słodyczami. Dzień wcześniej Świętego Mikołaja można było spotkać m. in. w Centrum Medycznym w Łańcucie. Razem z młodzieżą ze Szkolnego Koła Caritas w Łańcucie odwiedził pacjentów łańcuckiego szpitala. Kilka dni później znów gościł w naszej parafii, by spotkać się m. in. ze wspólnotą ministrantów oraz Oazą Dzieci Bożych.

6 grudnia 2013|