TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 listopada 2013

 1. W ostatnich dniach Filipiny nawiedził huragan. Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków, niezbędnych do przeżycia. Abp. Józef Michalik zachęca, aby niedziela 17 listopada br. stała się dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które są przeznaczone na pomoc ofiarą huraganu.
 2. Dziś przy naszym kościele kwestuje także Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie”. Pieniądze są zbierane na ogrzewanie świetlicy i klubu w Łańcucie. Bóg zapłać za wsparcie.
 3. W najbliższą środę w Markowej zostanie wmurowany kamień węgielny pod Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów, poświęcony w zeszłym tygodniu przez papieża Franciszka. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 14.00.
  1. Także w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterskie dla nauczycieli.
  2. W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  3. W piątek czcimy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej oraz chórzystów i organistów. W modlitwie polecamy naszego Pana organistę i wszystkie osoby z Nim współpracujące, oraz naszych chórzystów.
  4. Również w piątek 22 listopada nowenna do bł. Jana Pawła II. Zachęcamy do licznego udziału.
   1. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i zakończenie Roku Wiary. Za dar Roku Wiary podziękujemy na Mszy św. o godz. 9.30.
   2. Przypominamy, że w naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godzinie 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy wszystkich naszych Parafian!
   3. Czasy w których żyjemy stawiają przed nami duże wyzwania. Bądźmy katolikami światłymi, myślącymi, ludźmi o pogłębionym spojrzeniu na rzeczywistość, aby nie ulegać medialnym manipulacjom. Troszczmy się o rozwój duchowy. Pomocą w tym względzie jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Naszego Dziennika. Słuchajmy tez katolickich rozgłośni radiowych i oglądajmy TV Trwam.
   4. W tym tygodniu zmarli: Aniela Chudzik i Marek Lewicki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
   5. Słowo Życia: „Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie” (Łk 21, 8.19).
16 listopada 2013|