DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 października 2013

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu jest powołany do bezpośredniego zaangażowania na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa.
  3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”! Wszystkich Parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  4. W poniedziałek, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, nabożeństwo różańcowe dla gimnazjalistów klas pierwszych z naszej parafii.
  5. We wtorek 22 X wspominamy w liturgii Bł. Jana Pawła II, który bezgranicznie zawierzył Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce. Podczas nabożeństwa różańcowego nowenna do Bł. Jana Pawła II i ucałowanie jego relikwii.
  6. W czwartek 24 X przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego rektora WSD w Przemysłu. Módlmy się za Jego przyczyną o liczne powołania kapłańskie oraz o Jego kanonizację.
  7. Przypominamy o stałej zbiórce makulatury, w garażu za plebanią, na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.
  8. Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej zaprasza dziewczynki w wieku od 10 do 15 lat do wstępowania w szeregi harcerstwa. Zapisy w czasie zbiórki 24 X w I Liceum Ogólnokształcącym o godz. 16.00.
  9. W tym tygodniu zmarli: Henryk Szewczyk, Zofia Rejman, Władysław Stecko i Joanna Panas. Wieczne odpoczywanie …
  10. Słowo Życia: Trwaj w mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
22 października 2013|