Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

W niedzielę 16 czerwca wspólnota Ruchu Światło-Życie z rejonu łańcuckiego spotkała się przy kaplicy św. Huberta w lesie w okolicy Białobrzegów, aby uroczyście zakończyć kolejny rok pracy formacyjnej. Z naszej parafii w tym spotkaniu tradycyjnie wzięły udział małżeństwa z kręgów Domowego Kościoła oraz Oaza młodzieżowa wraz ze swoją moderatorką, siostrą Gracjaną.

W czasie uroczystej Eucharystii koncelebrowanej, której przewodniczył proboszcz ks. Tadeusz Kocór, dziesięć małżeństw z parafii farnej i parafii pw. św. Michała wybrało formację w Domowym Kościele jako swój sposób na małżeńskie życie i wspólne pogłębianie wiary. W ten sposób przy parafii św. Michała powstał pierwszy krąg, a wspólnota Domowego Kościoła przy naszej parafii wzrosła do siedmiu kręgów. Trzeba zaznaczyć, że oba nowopowstałe kręgi to jeden z duchowych owoców rekolekcji ewangelizacyjnych, które przeżywaliśmy w 2011 roku. Dzień Wspólnoty zakończył się radosnym spotkaniem przy ognisku. Młodzież z naszej parafii rozweselała ten czas wesołymi skeczami i radosnym śpiewem.

16 czerwca 2013|