SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maja 2013

 1. Dziś o godz. 17.00 różaniec, zmiana tajemnic i nabożeństwo majowe.
 2. Jutro obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba i rozpoczynamy Dni modlitw o urodzaje. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 3. W środę 8 maja – uroczystość św. Stanisława Biskupa, patrona Polski i naszej parafii. Msze św. w dniu odpustu będą o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.30 i uroczysta suma o godz. 18.00, na którą zapraszamy wszystkich oraz dzieci klas trzecich w strojach komunijnych ich rodziców, grupy i wspólnoty działające przy parafii. Podczas sumy odpustowej zostaną przyjęci do Rycerzy Kolumba mężczyźni z naszej parafii. Wszystkich chętnych zapraszamy do odważnego wstępowania w szeregi Rycerzy. Wypełnione deklaracje członkowskie prosimy składać w zakrystii. Przypominamy, że w uroczystość św. Stanisława z racji odpustu jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św.
 4. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych. W tym tygodniu zapraszamy szczególnie dzieci klas III, aby w ten sposób przygotowały się do uroczystego dziękczynienia za rok przyjaźni z Panem Jezusem i korzystanie z sakramentów świętych. Rocznica I Komunii św. będzie za tydzień w niedzielę 12 maja o godz. 9.30. Spowiedź dzieci klas III i ich rodziców w sobotę o godz. 17.00.
 5. We wtorek o godz. 16.30 próba dla dzieci rocznicowych. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W czwartek o godz. 13.00 Powiatowa uroczystość Straży Pożarnej ku czci św. Floriana.
 7. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy Bogu za 25 lat działalności Domowego Kościoła w naszej Parafii i rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, odpust w Głuchowie.
 9. Informujemy, że z przyczyn od nas nie zależnych nie działa obecnie nasza strona internetowa. Podjęliśmy starania, aby została przeniesiona na inny serwer.
 10. Po informacjach o licznych kradzieżach w kościołach na Podkarpaciu, wydaje się być rzeczą wskazaną, aby w naszej świątyni założyć monitoring i zabezpieczyć ją przed rabunkiem. Nasza świątynia jest cały czas otwarta, dlatego monitoring tym bardziej jest konieczny. Taca za tydzień będzie przeznaczona na ten cel.
 11. Zapraszamy2 dniową pielgrzymkę osób niepełnosprawnych do Szczepanowa, Wadowic, Zatoru, Niepołomic i na beatyfikację Matki Małgorzaty serafitki w dniach 8 – 9 czerwca; koszt 100 zł. Zgłoszenia u sióstr Serafitek.
 12. W tym tygodniu zmarli: Czesława Patena, Aldona Kulawiec, Józef Frankiewicz.
 13. Słowo Życia: Wiara to miłość Chrystusa, a miłość Pana, wyraża się w zachowaniu Jego nauki.
5 maja 2013|